وب سایت شاگردان استاد عباس شهریاری سنگسری

بازدید : 11,427
دست نوشته های استاد

قدم هایی که به عشق امام رضا (ع) برداشته می شوند
اختصاصی مرآت
قدم هایی که به عشق امام رضا (ع) برداشته می شوند
جاده های استان سمنان سالیانه قدوم عاشقانی از اهل بیت را شاهد است که با تحمل رنج و سختی و با طی مسیرهای طولانی با پای پیاده عزم مشهد الرضا می کنند .

به گزارش خبرنگار مرآت، این روزها که در آستانه ولادت علی بن موسی الرضا(ع) قرار داریم چه دل هایی که هوایی می شوند برای یک لحظه بودن در صحن و سرای مولای مهربانی ها و شاید از همین راه دور کبوترانه دلها را روانه حرم باصفایش می کنند و چه عاشقانی که امام رضا (ع) به آنان نظری افکنده و در ولادتش از آنان میزبانی می کند و چه محبانی که با پای پیاده قصد زیارت ستاره آسمانی ایران زمین را کرده اند. همان کاروان های پیاده روی زیارتی که چندین سال است در میان عاشقان ائمه اطهار(ع) رواج چشمگیری یافته و جاده های استان سمنان نیز سالیانه قدوم عاشقانی از اهل بیت را شاهد است که با تحمل رنج و سختی و با طی مسیرهای طولانی با پای پیاده عزم مشهد الرضا می کنند . شاید بد نباشد تا با یکی از بنیانگذاران این طرح پیاده روی زیارتی که اهل دلی از استان سمنان است آشنا شده ودقایقی با وی به گفتگو بنشینیم. 

عباس شهریاری سنگسری اهل دلی است که در سال 81 اولین کاروان پیاده روی زیارتی به مشهد مقدس را در کرج بنیان نهاده است. وی که متولد مهدی شهر است دوره ابتدایی و متوسطه را در همین شهر گذرانده و سپس جهت ادامه تحصیل راهی تهران شده است . شهریاری 63 ساله که اکنون در شهرستان کرج سکونت دارد علاوه بر اینکه افسر بازنشسته نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی است در حال حاضر مدیر عاملی شرکت سنگسر رایانه کرج را نیز برعهده دارد.

وی علت و انگیزه خود از راه اندازی کاروان زیارتی به مشهد مقدس را عشق به ائمه اطهار مخصوصا امام علی بن موسی الرضا (ع) می داند.

شهریاری که سال ها آرزوی پیاده روی زیارتی به سمت حضرت امام رضا (ع) را در دل خود می پرورانده، در تابستان سال 1381 با احساس اشتیاق زیارتی دیگر به ندای دلش جواب می دهد و بدون توجه به خطرات راه و سرما و گرما و... و با مدد گرفتن از امام هشتم تصمیم به رفتن با پای پیاده می نماید و برای اولین بار پیاده روی زیارتی به مقصد مشهد الرضا را تجربه می کند.

این عاشق اهل بیت(ع) اولین حرکت پیاده روی زیارتی خود را در تابستان سال 81 ابتدا با یکی از دوستان و به صورت دو نفره از کرج شروع کرد و پس از طی مسیر در ده ملا، شاهرود و قدمگاه زوار دیگری به کاروان دو نفره آنان می پیوندند و جمعا 15 نفر می شوند که سفر آنان به مدت 22 روز طول می کشد.  

وی که در طول سالهای 81 تا 87، پنج بار به صورت تمام مسیر از فاز 4 مهرشهر کرج و دو بار هم از ده ملا و قدمگاه پیاده به زیارت امام رضا (ع) رفته است از تجربیات اولین سفر خود می گوید: سال اول با توجه به عدم تجربه مشکلاتی سر راهم بود ولی در سال های بعدی با عشق و مدد گرفتن از آن امام همام آسان شد.