وب سایت شاگردان استاد عباس شهریاری سنگسری

بازدید : 9,879
پرسشها و پاسخها
سوال : دو جوان همسن یکی شان یک عمر خطا می کنه و دیگری یک عمر نماز می خواند و عبادت می کند. آنکه خطا کرده توبه می کند. جایگاهشان در نزد خدا آیا یکسان است ؟

آنکه توبه کرده جایگاهش بالاتر است. حالا من این را بگویم. یک نفر دزدی می کند. آنکه از وی دزدی شده دنبالش می کند و نذر می کند که بتواند دزد را بگیرد. دزد هم نذر می کند که اگر دستگیر نشدم توبه می کنم. خوب آن شخص مالش را باخته ولی این یکی توبه کرده. ارزش مال بیشتر است یا توبه ؟ توبه ایی که توبه بی بازگشت باشد. توبه یک حرکت قلبی است و زبانی نیست. آنکه خطا کار بوده ندانسته انجام داده و چون توبه کرده نزد خدا مقام بالاتری دارد. ولی آنکس که بداند و خطا کند فرق دارد.

1393/02/08
سوال : آیه قرآن است که تمام موجودات زمین و آسمان ذکر خدا را می گویند "سبح الله ما فی اسماوات و ما فی الارض" حال که انسانها زبانهای مختلفی دارند مثلا ایرانی و فارس زبان می گوید خدا ، عرب می گوید رب ، انکلیسی
آنها هم به زبان خودشان ذکر حق را می گویند. هر موجودی زبان خود را دارد. هر شیء زبان خود را دارد. اصل هدف است. چرا ما نمی توانیم نماز فارسی بخونیم ؟ وقتی کلامیکه کلام حق بوده و می آید تک تک حروفش معنی و مفهوم دارد و اثر گذار است. در کلمه الله تک تک حروف معنی و مفهوم دارد ..... حال شما بگو خدا ، آن اثر را ندارد. رب ، الله ، هو ، هر کدام یک اثر دارد.
1393/02/08
سوال : انرژی چیست و شناخت آن چه تاثیری در سیر و سلوک دارد ؟
امکان دارد دو نفر با هم در زندان باشند. یکی دزد و دیگری دیوانه. هیچ صحبتی هم با هم نکنند. در یک سلول مدت طولانی با هم بمونند. بستگی دارد کدام یک قدرت نفس قوی تری داشته باشند. اگر اولیاء خدا در کنار یک شخص ظالم و کثیف بنشیند هیچوقت ظالم نمی شود. بلکه ظالم اصلاح می شود. حدیث داریم اگر کسی خدمت اولیاء خدا بنشیند برابر هزار سال عبادته. ما عبادت می کنیم که تزکیه بشویم. این فرکانسهایی که از اولیاء خدا پخش می شود پاک می کند و تزکیه می دهد.
انسان به صورت یک تخم مرغ است. همه یک هاله ی انرژی دارند که دورشان را احاطه کرده. الان من که اینجا نشستم مرتب انرژی از من خارج می شود. از حفره هایی که در بدنم است. کسانیکه که به مراتب رسیده اند بهتر درک می کنند. انرژی مثبت و منفی به چند طریق منتشر می شود. بارها گفته ام نروید دعایی را بخوانید برای شفای یک مریض. دعا کردن با دعا خواندن فرق می کند. علی گو با علی جو فرق می کند. بلکه بیایید خود را پاک کنید و فرکانسهایتان را مثبت کنید ، وقتی بالای سر یک مریض قرار می گیرید آن مریض شفا پیدا می کند. اینجا بر می گردد به فرکانسهایی که پخش می کنید. شما پیش شخصی می نشینید حالتان بد می شود. چند حالت دارد. احتمال دارد نفستان با نفس شخص مقابل تفاوت داشته باشد. می گویند هر چه از دل برآید لا جرم بر دل نشیند. هر چه از گِل برآید لاجرم بر گِل نشیند. ممکن است حرف آن شخص از دل باشد ولی بر گِل نمی تواند بنشیند.

 درباره انرژی من یک آزمایش کردم. دو تا کاسه همشکل و هم جنس و کاملا مثل هم را در یخچال گذاشته ام. به خانواده هم گفتم که جابجایش نکنید. هر دو کاسه را چسباندم به طبقه یخچال. یخچال بهترین جا بود زیرا تهویه دارد و خنک است. به یکی گفتم دوستت دارم و انرژی مثبت بهش دادم. به آن یکی گفتم ازت بدم میاد. بعد از چند روز دیدم که از یکی بوی مطبوع بلند می شود و از دیگری بوی بد . چرا ؟ چون به یکی انرژی مثبت دادم و به دیگری انرژی منفی. در خصوص انرژی منفی ممکن است اعضای خانواده به دیگری انرژی منفی بدهند. بعضی ها همه انرژی ها را جذب می کنند. این انسانها تعادل ندارند و همیشه طبیعی نیستند. سلولهای انسان اینگونه است. وقتی نماز می خوانید زبان شما نماینده تمامی اندام شما می شود ولی وقتی ذکر خفی را می گویید تمام سلولهای شما ذکر می گوید. گفته ایم که چهار روح داریم : روح کانی ، روح نباتی ، روح حیوانی و روح الهی. خداوند می فرماید انسان را از خاک آفریدم. وقتی در بدن شما آهن بدنتان کم می شود سیستم عصبی تان به هم می ریزد. حالا این فرکانسها حتما نباید از جایی گرفته شده باشد. بلکه کمبودهایی که در بدن انسان است باعث ارسال فرکانس و یا دریافت فرکانس می شود. خدا رحمت کند علامه محمد تقی جعفری را . می گفت اگر شما یک کامیون خاک خالی کنید و وسطش را گود کنید و آب بریزید. اگر سنگ بزرگی را در داخل آن بیاندازید امواجی که تولید می کند می آید و دیوارها را تخریب می کند. اینجا روح ، آب و جسم ، خاک است. یعنی فشار روحی به جسم آسیب می رساند. فکر باعث بیماری ، سرطان ، سردرد ، خونریزی معده و ... می شود. 
شناخت انسان خیلی خوب است. انسان باید این آگاهی را داشته باشد. بعضی ها فکر می کنند که این صحبتها عرفانی نیست. در صورتیکه انسان باید خود را بشناسد. اگر بشناسد خیلی از مسائل برایش آشکار می شود. 


1393/02/08
سوال : در مضامین عرفانی گِل چیست ؟
 گِل همان عقل است. کسانیکه خواب می بینند در گل دارند راه می روند تعبیرش این است که با عقل دارند به دنبال خدا می گردند. در شعری که شاعر می گوید دریا دریا دویده ام ، یا ، صحرا صححرا دویده ام ، صحرا همان مغزه با مغز نمی توان خدا را جستجو کرد. ولی اگر دل پاک بشود خداوند می فرماید از رگ گردن به شما نزدیکترم. سریع پیدایش می کنید و به خدا می رسید.
1393/02/08
سوال : نفس یعنی چه ؟
نفس چیزی است که در درون انسان شکل می گیرد. اگر به سمت خوبی تمایل پیدا کند مطمئنه ست و اگر به سمت بدی میل پیدا کند نا مطمئنه ست.
زنی آمده بود و می گفت می خواهم از شوهرم طلاق بگیرم. به او گفتم شوهر شما قمار بازه ؟ گفت: نه . گفتم چشم بد دارد ؟ گفت: نه. معتاده ؟ گفت: نه. گفتم پس مشکل چیست ؟ گفت : مثل پدرم نیست. پدرم مادرم را می زد ولی این شوهر اصلا مرا نمی زند. گفتم الان شوهرت کجاست ؟ گفت داره الان با پدرم گپ می زند. 
پادشاهی همسری از قشر فقیر اختیار می کند و کلی مستخدم برای او می گیرد. وقتی از شکار و تفریح بر می گردد می بیند که زنش نان را گذاشته بر روی طاقچه. نان خشک شده را با ولع تمام می خورد. پادشاه گفت که چرا این نان کهنه و خشک شده را می خوری ؟ زن در پاسخ گفت : تو هم بخور. اینطوری خوشمزه تره. آن زن فقیر در منزل پدریش همیشه نان خشک می خورده و مادرش هم در خانه پدریش نان خشک می خورده. آن زن دیگر نمی توانست نان تاره بخورد. این همان نفس محیطی و ژنتیکی است. عادت در زندگی تبدیل به نفس می شود.
نفس محیطی را می توانیم پاک کنیم ولی پاک کردن نفس ژنتیکی خیلی دشواره. ژنتیک از صلب پدر آمده.
1393/02/08
12
 

فایلهای تصویری : یا مهدی ادرکنی
فایلهای تصویری : سر وضو
فایلهای تصویری : تحویل سال 1400
فایلهای تصویری : اجرای جدید عالم عشق
فایلهای تصویری : هستی
فایلهای تصویری : راز و نیاز
فایلهای تصویری : انیس خلوت
فایلهای تصویری : تیزر عالم عشق
فایلهای تصویری : کلام استاد
فایلهای تصویری : مسافر تنها
 

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.